شماره تماس : ٠٢١۶۶۱۴۶۰۳۴ | ایمیل : info@billordychocolate.com
ما را شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
شماره تماس : ٠٢١۶۶۱۴۶۰۳۴ | ایمیل : info@billordychocolate.com
ما را شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

۱۱ واقعیت درباره شکلات

ساعت پیش، با مطلب جذاب کاراگاه بازی در خدمت شما عزیزان بودیم، حال نوبت به آن رسیده است که به سراغ یک مطلب اختصاصی جذاب دیگر برویم. قبل از مشاهده دانستنی‌های تازه درباره شکلات، مانند سنت همیشگی نگاهی به رمز قسمت قبلی خواهیم داشت. در تصویر مطلب قبلی، شاهد کلمه‌های ش، ک،ل ،ا و ت بر روی دیوار آجری بودیم که به رمز این قسمت یعنی شکلات اشاره داشت. اگر حدس شما دراین باره درست نبوده است ناراحت نباشید، چراکه همچنان راز‌های تازه‌ای در قسمت‌های جدید از جمله همین قسمت در تصاویر اصلی مطالب وجود دارد. بسیار خب، حال نوبت به دانستنی‌های جالب درباره شکلات می‌رسد.

 • شکلات تلخ دارای کاکائو بیشتر و قند کمتری نسبت به انواع دیگر شکلات ها مانند شکلات شیری و شکلات سفید میباشد   بنابراین سالم تر است .
 • شکلات تلخ حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان ها است که به کاهش فشار خون و سیستم قلبی عروقی کمک می کند .
 • خوردن شکلات تلخ موجب گسترش شریان ها می شود و جریان خون سالم را تقویت می کند ودر کاهش میزان پلاک های مضر که در شریان ها جمع می شوند موثر است که خطر ابتلا به بیماری قلبی را در بلند مدت کاهش می دهد. از آنجایی که شکلات تلخ می تواند به کاهش کلسترول بد خون کمک کند، این ماده درتوصیه می شود هر هفته دو بار شکلات تلخ مصرف کنید تا به صورت موثر از قلب خود محافظت کنید.
 • خوردن روزانه شکلات تلخ خطر ابتلا به بیماری های قلبی را به یک سوم کاهش می دهد.
 • فلاونوئیدها در محصولات کاکائو دارای اثرات آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، ضد لخته شدن هستند که می توانند خطر ابتلا به دیابت را با افزایش حساسیت به انسولین کاهش دهند.
 • پرتوهای فرابنفش از عوامل آسیب رسان به پوست و قرمزی آن محسوب می شوند. ترکیبات موجود در شکلات تلخ کمترین میزان پرتوهای فرابنفش که به پوست آسیب می زنند را افزایش می دهد. بنابر نتایج مطالعه انجام شده توسط دانشگاه هنر لندن، در افرادی که به طور مرتب و طی دو هفته شکلات تلخ مصرف کردند، حداقل میزان پروتوهای فرابنفش که موجب آسیب پوست می شوند، دو برابر شده بود.
 • دلیل مفید بودن شکلات برای عملکرد مغز این است که دریافت منظم فلاوانول های کاکائو می تواند اثر سودمندی بر عملکرد شناختی داشته باشند. این فلاوانول ها ترکیبات آنتی اکسیدانی هستند که جریان خون به سمت مغز را افزایش می دهند که این شرایط به عملکرد هر چه کارآمدتر مغز کمک می کند.
 • شکلات می تواند سطح چربی بدن را کاهش دهد اگر به طور مرتب مصرف شکلات در رژیم غذایی خود را داشته باشید سطح چربی کمتری در شکم و کل چربی بدن را پایین می آورند.
 • شکلات می تواند حافظه شما را بهبود بخشد. دانشمندان در طول سال ها به بررسی اثرات شکلات بر روی انسان ها پرداختند و تلاش کردند تا مزایای بالقوه سلامتی را بیابند. آنتی اکسیدانی که به طور طبیعی در شکلات یافت می شود یک مطالعه انجام شده در مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا ثابت کرده است که شکلات می تواند حافظه شما را بهبود بخشد. در این آزمایش شرکت کنندگان یک نوشیدنی حاوی دوز بالا از فلاونول های کاکائو دریافت کردند.. شرکت کنندگان میبایست  این نوشیدنی را هر سه ماه سه ماه در حالی که حافظه خود را آزمایش کرده بودند، بنوشند . گروهی که این نوشیدنی مصرف کرده بودند عملکرد ۲۵٪ بهتری  از گروه دیگر داشتند .
 • شکلات دارای نقطه ذوب منحصر به فرد است. این تنها ماده خوراکی است که نقطه ذوب ۹۳ درجه فارنهایت است.
 • بسیاری از تعطیلات مرتبط با شکلات وجود دارد به عنوان مثال : جشن ۲۸ جولای روز ملی شکلات شیری، روز جهانی شکلات در تاریخ ۱۳ سپتامبر و روز ۷ نوامبر وجود دارد..

  پست های توصیه شده

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.